Home » Новини » ЗВЕРНЕННЯ вчителів України до Виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел

ЗВЕРНЕННЯ вчителів України до Виконавчої директорки ЮНІСЕФ Кетрін Рассел

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSelkE9cZXCTRekN-BL-71RhK2pOBfGeSjcFRykC4TjRTUMKRA/viewform

Шановна п. Кетрін Рассел!

Ми – вчителі України– звертаємося до Вас, оскільки ЮНІСЕФ (Дитячий фонд ООН) є світовим лідером, який у своїх пріоритетах зазначив просування й захист прав дітей у 190 країнах, включно з Україною.

Сьогодні діти України через війну, розпочату діючим президентом РФ, вимушені переховуватися у підвалах або, залишаючи рідну домівку, поневірятися по світах, ставати сиротами через загибель батьків.

Під обстрілами вони позбавлені того, що гарантує їм Конвенція ООН про права дитини: вони позбавлені права на життя (стаття № 6), права на недоторканність житла (стаття № 16), права на користування послугами системи охорони здоров’я (стаття № 24), права на рівень життя, необхідний для їхнього фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку (стаття № 27), права на освіту (стаття № 28), права на відпочинок і дозвілля (стаття № 31).

Росія злочинно проігнорувала статтю № 38 Конвенції ООН про права дитини, у якій говориться наступне: «Держави-учасниці зобов’язані поважати норми міжнародного гуманітарного права, що застосовуються до них у випадку збройних конфліктів і мають відношення до дітей, та забезпечувати їх додержання». Загарбник обстрілює наші школи ракетами, скидає на них бомби, як результат – учні позбавлені можливості вернутися за свої парти, до своїх вчителів.

Загарбник злочинно проігнорував і Вашу, п. Кетрін, особисту заяву, опубліковану 24 лютого 2022 року із закликом «утриматися від атак на основні об’єкти інфраструктури, від яких залежать діти, зокрема системи водопостачання та водовідведення, медичні установи та школи».

Просимо Вас:
▪ відкрито засудити злочини російських окупантів проти дітей України;
▪ повідомити світову спільноту про злочини російських окупантів проти дітей України;
▪ подати позови до міжнародних судів про порушення з боку Росії прав дітей України.

Адже стаття № 4 Конвенції ООН про права дитини чітко визначає наступні за злочином дії: «Держави-учасниці вживають всіх необхідних законодавчих, адміністративних та інших заходів для здійснення прав, визнаних у цій Конвенції».

Ми вимагаємо Вашої підтримки!

На своїх уроках ми розповідали учням про ключові людські цінності, про те, що міжнародна спільнота, яку представляє ЮНІСЕФ, завжди стоїть на захисті прав дитини.

Що ми їм розповідатимемо в майбутньому – залежить від Вас!

З повагою,
вчителі України

Збір підписів проходить з 06.03.2022 до 11.03.2022.

Контактна особа: Олена Олександрівна Дітчук, вчитель СЗШ № 77 м. Львова, е-mail – text.vch@gmail.com


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Листопад 2023
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930