Home » Партнерство в дії » Партнерство з ВНЗ » СТАРШОКЛАСНИКИ ДІЗНАЛИСЬ, ЧИМ ЖИВЕ ПРОФТЕХОСВІТА

СТАРШОКЛАСНИКИ ДІЗНАЛИСЬ, ЧИМ ЖИВЕ ПРОФТЕХОСВІТА

Учні Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка в День відкритих дверей побували у Вищому профтехучилищі № 21 м. Миколаєва (директор І.М.Сироватський). 
Такі ознайомлювальні візити в ПТУ, коледжі, університети міста організовуються постійно в рамках профорієнтаційної роботи серед учнів-шевчеківців. 
Під час візиту наші учні ставили чимало запитань: і про навчання, і про дозвілля, і про спорт. Загалом, їм було цікаво, чим система навчання у ПТУ відрізняється від загальноосвітньої школи, і які перспективи у його випускників». 
Майстер виробничого навчання-викладач Надія Олександрівна Галата розповіла про тренінгову систему навчання, оплачувану практику, щомісячну стипендію, співпрацю з університетами, – про те, що навчатись при такій системі цікаво і нескладно. Міф про те, що у ПТУ йдуть усі, хто неохоче навчається у школі, давно розвіяв наш вимогливий час. Учні училища займають призові місця в спортивних змаганнях між вищими навчальними закладами, беруть участь у культурному житті міста, отримують підвищені стипендії, іменні стипендії Миколаївського міського голови, голови Миколаївської ОДА. 
Гостинні господарі організували учням-шевченківцям теплу зустріч, після якої запросили до аудиторій та учбових майстерень. Діти звернули увагу на хорошу матеріально-технічну базу, гарно обладнані кабінети, нормальний температурний режим: скрізь – у коридорах, у спортивному залі, виробничих приміщеннях, учбових майстернях було затишно, тепло, охайно. 
Нині у ВПТУ-21 чимало сучасних спеціальностей, які потребують і знань, і здібностей. Діловод, адміністратор, електромеханік судновий (загалом, професія електромеханіка за п’ятьма різносторонніми напрямками), оператор комп’ютерної верстки, соціальний робітник, адміністратор, електромонтажник, оператор з обробки інформації та програмного забезпечення, дизайнер друкованої продукції та інші. 
Навчають нову зміну робітничих професій кваліфіковані викладачі та майстри виробничого навчання. Зокрема, дві вищі освіти й у Надії Олександрівни, з якою на початку свого візиту спілкувались школярі. 
Після ознайомлюваної екскурсії діти поринули у вир майстер-класів за фаховими напрямами, які й допомагають абітурієнтам обрати професію до душі. 
Зарахування в училище проводиться за результатами співбесіди, з урахуванням середнього балу документа про освіту. Навчання в училищі здійснюється за двома ступенями і інтегрованими планами, що дає можливість учням отримати більш високий кваліфікаційний рівень – молодший спеціаліст. У числі переваг назвали: диплом з обраної професії (спеціальності), атестат про повну загальну середню освіту, а також можливість продовжити навчання на 2-3 курсі вищих навчальних закладів міста. 
Не можна було не відзначити доброзичливу ауру, з якою викладачі та учні ВПТУ-21 приймали у себе в гостях учнів-шевченківців. На прощання нашим старшокласникам запропонували: «Якщо ти – креативний, творчий, винахідливий, комунікабельний – отримуй свідоцтво, отримуй атестат – і чекаємо у нас!». 


Прес-центр


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930