ГОТУЄМОСЬ ДО ЗНО

Психологічні поради

Психологи розцінюють іспити як:

1) “перетравлювання” значного обсягу інформації, яке пов`язане з великим навантаженням на мозок;

2) серйозне емоційне напруження і велике навантаження на нервову систему.

Тому найоптимальніший варіант підготовки до складання іспитів є такий:

 • Харчування (мед, горіхи, молочні продукти, риба, овочі та фрукти – забезпечать баланс необхідних інгредієнтів та відновлять енергетичні витрати )
 • Нормальний здоровий сон та відпочинок зменшать навантаження на нервову систему;
 • Не варто на цей період відмовлятися від занять спортом чи будь-яких занять. Це буде своєрідний відпочинок;
 • Слід пам’ятати про біоритмологічні особливості (сова-жайворонок). У всіх людей рівень біологічної активності знижений із 17 до 18 години;
 • Важливо пить чисту воду;
 • Не слід в цей період перевантажувати мозок іншою інформацією. Потрібно обмежити спілкування в соцмережах (30 хвилин в день)
 • Важливо правильно організувати вивчення навчального матеріалу. Алгоритм організації вивчення навчального матеріалу
 1. З`ясуйте об `єм того матеріалу, який вам потрібно опанувати. Розподіліть його на блоки і кількість часу.
 2. Визначте свій природній період активності і саме в цей час попрацюйте, щоб не гаяти час на посторонні справи.
 3. Якщо об `єм матеріалу дуже великий, він може здаватися нездоланим, тому опануйте технологію маленьких кроків. Почніть з чогось незначного і малого. (Наприклад, сядьте за стіл, наведіть порядок на робочому місці,розплануйте свій день, почніть вчити один маленький блок інформації, а потім, коли впрацюєтесь, вивчайте далі. Не забудьте себе похвалити наприкінці.)
 4. Є певні умови роботи нашого мозку, які потрібно враховувати:

а) особливості сприйняття навчальної діяльності, а саме “ефект краю”, коли якнайкраще сприймається початок і кінець інформації, тому напружувати свої когніції слід у середині тестування;

б) будь-яка інтелектуальна діяльність супроводжується кризами уваги: перша – через 14-18 хвилин після початку роботи, тому саме в чей час дуже хочеться зробити перерву і взагалі не вивчати далі. Тому краще переключити увагу, подивитися у вікно, зробити фізкультхвилинку для очей чи тіла, випити води, але далеко не відходити від робочого місця.

в) наша пам`ять має особливості “7” Тому будь -який матеріал важливо сгрупувати, укрупняти 7 блоками. Наприклад, Ви прочитали великий параграф і для того, щоб він краще засвоївся необхідно записати або проговорити 7 речень, які відображають суть поданої інформації.

г) Шпаргалка- річ потрібна. Звичайно ви не зможете ними скористатися під час процедури ЗНО. Вони потрібні лише тим, хто краще запам`ятовує матеріал при конспектуванні, – викладений коротко. Шпаргалки зручно перечитувати перед самим іспитом.

д) Займайтеся йогою або спробуйте вдатися до аутогенного тренування. Складіть для себе формули, налаштуйтеся на те, що “у мене все вийде” й повторюйте ці слова перед сном. Згадайте випадки свого успіху, подумки відчуйте їх ще раз. Це допоможе переключитися з тривоги на позитив.

е) Похваліть самого себе за те, що досягли успіху, або визначте для себе винагороду.


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Травень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031