Home » Новини » 21 лютого – ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

21 лютого – ДЕНЬ РІДНОЇ МОВИ

Ну що б, здавалося, слова…
Слова та голос – більш нічого.
А серце б’ється – ожива,
Як їх почує!.. Знать, од Бога
І голос той, і ті слова
Ідуть меж люди!
           Т.Г.Шевченко

     Мова – один з найцінніших скарбів, який створили й залишили нам  пращури.  Мова є душею нації, її генетичним кодом, у її глибинах народилося багато скарбів, якими пишається наш народ .

Наша українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Її порівнюють з калиною, бо вона така ж красива, як улюблений символ українців, її порівнюють зі співом солов’я, бо лине вона, як ніжна пісня співучого соловейка.

         Уже традиційно в школі над лиманом 21 лютого відзначали Міжнародний день рідної мови. Розпочався він загальношкільною лінійкою, з якої учні дізналися  про історію свята, про кількість мов, про мови, які на межі зникнення, ознайомилися з найдовшим словом, найпоширенішою літерою, з синонімічним багатством рідної мови, почули привітання від учнів дистанційних класів, які мешкають в інших країнах.

     Учні 5-х класів у рамках святкування Дня рідної мови зустрілися з миколаївською письменницею Гордун Наталією Василівною. Діти продемонстрували знання з історії свята, прочитали вірші про мову, ознайомились із творчістю відомої письменниці рідного краю. Ставили питання, які їх цікавили, зробили світлину на пам’ять з письменницею.

      Шевченківці підготували фотосушку «Мова закарбована у віках». Діти знайомились із цікавими фактами про мову, з висловами відомих письменників, із прислів’ями, приказками, розшифровували хмари слів.

       Не залишила байдужими школярів і «Мовознавча мозаїка», яка пропонувала учням цікаві завдання: розгадування кросвордів та ребусів, розшифровка дзеркальних фактів, розв’язання математичних виразів, створення нових слів, читання віршів, зашифрованих за допомогою емоджі. Найактивніші отримали оцінки.

      До учнів початкової школи завітали старшокласники з мовознавчою вікториною. Це було не лише виконання завдань, а й цікаві руханки та конкурси.

     Сьогодні ми є свідками відродження української мови, тож

Плекаймо її!

Розвиваймо її!

Поширюймо її!

Збагачуймо її!

Шануймо її!


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930