100-річчя Соборності

Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка піднесено і святково відзначила 100-річчя Соборності України. У актовій залі відбувся головний загальношкільний захід, в якому взяли участь учні, вчителі, батьки. До 100-річчя Соборності України учні, вчителі, батьки вишили триметровий «Рушник Єдності» з елементами орнаментів різних куточків України.

Під Запорозький марш у зал увійшли 25 прапороносців з Державними прапорами України, і, піднявшись на сцену, урочисто встановили стяги на флагштоках.

Загальношкільний захід відбувся на хвилі особливої режисури. Здавалось, навіть у повітрі дихає святкове піднесення. Услід за прапороносцями перед сценою в національних одностроях вишикувались дівчатка, тримаючи у руках герби 24 областей України і Автономної Республіки Крим. І відразу увага присутніх прикипіла до великого екрану, на якому демонструвались унікальні події з історії кожного регіону нашої країни. За п’ять хвилин трансляції відеокнижки, спеціально підготовленої вчителями-шевченківцями до Дня Соборності України, – присутні у залі дізнались про особливо колоритні факти усіх областей.

Заключним акордом урочистого заходу стала пісня про Україну у виконанні всієї шкільної родини.

Директор школи Андрій Малахов розповів, що школа жила очікуванням свята 100-річчя Соборності України останні два місяці, – як тільки було започатковано акцію «Рушник Єдності». Велику самоорганізацію проявили батьки: за цей час біле полотно рушника побувало у домівках більшості учнів-шевченківців. Фрагменти великої триметрової вишивки вишивали не тільки учні на уроках праці, їх педагоги, матері, – а й старше покоління – бабусі, вчителі-ветерани. Рушник ще більше об`єднав їх шкільну родину: «Так само як Соборна Україна об’єдналась у День Злуки,так і ми хотіли продемонструвати, що наша школа – це родина, яка об’єднана рушником любові до України, порозуміння, підтримки, єдності вчителів, батьків, учнів. Як і століття тому на Софіївській площі майоріли синьо-жовті прапори, стяги рівності, волі і правди, – так і 25 Державних прапорів України у стінах нашої школи будуть символізувати територіальну єдність сучасної Української держави».

Ведучі свята виголосили основну ідею українського державотворення, яка полягає у боротьбі нашого народу за соборність своїх земель: «Споконвічною мрією українців було об`єднання розрізнених частин України в одну державу. 22 січня 1919 року злилися в єдності волі і правди століттями відірвані українські землі. У цей день на площі перед Київською Софією відбулася подія, про яку мріяли покоління: на велелюдному зібранні було урочисто проголошено злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Ідея соборництва стала могутнім виявом творчої енергії української нації і прагнення поколінь до етнічної й територіальної єдності».

Прес-центр школи


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Травень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031