Home » НУШ » STEM-освіта » Початкова школа Інженерний тиждень

Початкова школа Інженерний тиждень

З 2 лютого 2021року в Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т. Шевченка стартував інженерний тиждень – проєкт для учнів молодших, середніх та старших класів, покликаний зацікавити наукою та дати поштовх до розвитку власного інженерного потенціалу. Саме інженерія робить наше життя таким,як воно є.

На жаль,більшість учнів, навіть не розглядають для себе можливість стати частиною інженерної спільноти, оскільки вважають,що не мають відповідних здібностей. Тому школа перетворилася на дослідницькі лабораторії, щоб занурити учнів у світ науки і технології, показати, якими вони є насправді та дати можливість відчути на дотик, захопитись пізнанням нового. А й справді, Інженерний тиждень – це круто!!! Це дійсно цікаво!!!

Завдання вчителя створювати такі умови для учнів, щоб їм хотілося дізнаватися щось нове і навчатися чомусь уже старому та істинному. І ось що вийшло:

Учні 2 Б класу (Семененко Г.В.) створювали “Рухому іграшку”, виконану з паперових стаканчиків і трубочок для коктейлю.

А в 2 Г класі ( Іваскевич А.Ю.) разом досліджували звуки та вібрації, власноруч створювали гітару.

2-В клас (Холіна О.Д.) – вивчали властивості води, створювали споруду для очищення води.

2 – А клас (Покотило Л.В.) – учні виготовляли маракаси та виконували пісню з власним музичним супроводом.

І наші першачки теж були активні!)))

1-В (Петрова Г. О.) – урок-подорож “Мандруємо Європою”, вивчали та виготовляли музичні інструменти різних країн Європи з підручних матеріалів, відтворювали ритми за допомогою створених інструментів.

1-А клас ( Біліченко Н.Л. ) – вчився користуватися власноруч виготовленим квітковим годинником. В ігровій формі діти вкладали спати і пробуджували квіти за рухомим квітковим годинником.

1- Б (Сердюк А.Є.) – мандрували країною “Леголенд”, створювали споруди з лего за власним задумом, всі одночасно перетворились на конструкторів.

1-Д (Кулай О.М.)- проводив досліди :

Дослід 1. Гідрофобний пісок.
Під час занурення у воду пісок не мокріє, а кварцевий пісок стає мокрим.

Дослід 2. Кольори , які не перемішуються.

Так само ціково промайнув тиждень і для учнів 3 – 4 класів. Щасливі очі дітей, творчість, мрія та натхнення були присутні на заняттях.

Учні 3 -Д (Єфіменко В.Л.) створили з олії, води, фарби та аспірину “вулкан”.

3-В (Бачинська Т.М.) – досліджували властивості солоної води, спостерігали за утворенням електричного заряду за допомогою повітряних кульок та сили тертя.

3 Б (Юдова В.О.)- організували створення засобів зв’язку, виготовлення телефону для гри.

3-А клас (Ткаченко Г.О.) працював над обговоренням важливого питання “Електрика в нашому житті” , дітвора дізналась про електричний ланцюг, магнітні явища.

3-Г клас(Юскевич І.С.) – провели групове дослідження води- розчинника для багатьох речовин, створювали очисні споруди. “Інженерний тиждень – це круто!”- чутно розмови серед малечі. Приємно….Завдання кожного вчителя створювати такі умови для учнів, щоб їм хотілося дізнаватися щось нове і навчатися чомусь уже старому та істинному.

З учнями 4-А клас (Женжеруха Л.О.), створивши модель вуха дiзналися, як саме людське вухо вiдтворює звук, і чому ми не чуємо свiй голос так, як iншi.А за допомогою моделі барометра вчилися вимірювати тиск, спостерігати за погодою.

4-Б клас (Федоровська Н.М.) – працював над створенням вежі із зубочисток. Це був справжній виклик!

Для 4 – В (Слаута С.В.) був організований майстер-клас “Як зробити слайм”, учні одержали покроковий рецепт та провели челендж у класі.Тиждень був насиченим і продуктивним.

Багато цікавого відбувалося в класах – лабораторіях. Найкращий показник корисної та якісної роботи вчителя – це гарний настрій дітей, іскорки зацікавленості в їх очах.

А Інженерний тиждень в цьому нам допоміг!


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Жовтень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31