Home » Відкриті дані (ЗАКОН УКРАЇНИ "ПРО ОСВІТУ" (стаття 30) » УМОВИ ДЛЯ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

УМОВИ ДЛЯ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ

Школа забезпечує доступну та якісну освіту для дітей з особливими освітніми потребами.

  1. На підставі заяв батьків дітей з особливими освітніми потребами та висновку інклюзивно-ресурсного центру та за погодженням із засновником (власником) закладу та відповідним органом управління освітою в школі в 2020-2021 н.р. утворено 3 інклюзивні класи: 1-Б, 2-Г, 10-Б.
  2. До штатного розкладу введено посади асистента вчителя (з розрахунку 1 ставки на клас, у якому навчаються діти з особливими освітніми потребами) та годин для проведення корекційно-розвиткових занять спеціалістами (практичним психологом, логопедом, дефектологом, інструктором з фізичної культури ).
  3. Школа забезпечена необхідними педагогічними працівниками, які систематично підвищують компетентності з питань особливостей навчання, виховання та розвитку дитини з ООП.
  4. В школі створено відповідні умови з урахуванням особливостей розвитку дітей: доступність будівель і приміщень, у закладі в наявності пандус для доступу в приміщення; функціонує медичний кабінет (медсестра працює з 8.00 до 16.00); проводяться заняття зі шкільним логопедом, психологом; є уроки лікувально-оздоровчої фізкультури; працює кімната розвантаження з навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками, індивідуальними засобами навчання; налагоджена співпраця з батьками (особами, які їх замінюють).
  5. Організовано інформування батьків дітей, що відвідують навчальний заклад, щодо особливостей інклюзивного навчання, цілей та завдань, переваг інклюзії для всіх суб’єктів навчально-виховного процесу, роз’яснення питань щодо врахування особливостей дитини з ООП, залучених в інклюзивні класи, обговорення питань, що виникають унаслідок спілкування та групової взаємодії в дитячому колективі тощо.


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031