Home » Новини » Тиждень українського козацтва

Тиждень українського козацтва

Перед святом Покрови Богородиці у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка провели Тиждень українського козацтва.
Це низка цікавих заходів, якими учителі привертають увагу учнів до традицій нашого народу, великого пошанування козаками-пращурами образу Покрови Богородиці.

Розповідає шкільний бібліотекар Наталя Гринько:

– На всіх перервах через постійний потік читачів двері шкільної бібліотеки відчинені навстіж. А вже після закінчення уроків учні у бібліотеці до самого її закриття. Ми організували для дітей свого роду мандрівку у часі: перегляди відеоматеріалів, презентацій, рідкісних книг та альбомів. Розповідаємо їм, що Запорізька Січ – найлегендарніше минуле українського народу, його святиня. Синонім свободи, людської й національної гідності. Тож козак в уявленні українця – це звитяжний воїн, захисник Вітчизни, оборонець прав, віри, звичаїв та гідності кожного, хто живе під небом України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України.

До Дня захисника України та Дня українського козацтва у школі підготували для огляду декілька тематичних книжкових виставок. Тут не тільки яскраві альбоми, легенди, історичні довідники, сучасна художня література, присвячена добі козаччини.

На виставкових полицях є й книги з розповідями про зрою, яка була у вжитку запорізьких козаків, а це – гармати, рушниці, пістолети, сагайдаки, стріли, шаблі, кинджали, рушниці. Поруч моделі деяких козацьких артефактів, які можна взяти до рук, потримати, порозглядати. Така сценічна образність, на думку бібліотекаря Наталі Миколаївни, сприяє тому, щоб діти полинули уявою у минуле України, якомога більше дізнались нового про українське козацтво, історичні факти тієї доби.

Заходи до Дня захисника України та Дня українського козацтва не обмежувались рамками навчального закладу. Шкільна бібліотека спільно із працівниками дитячої бібліотеки-філії № 6 для кожної вікової категорії учнів-шевченківців організувала пізнавально-розважальну естафету «З глибини сторіч козацький клич», перегляд літератури «Лицарі Сонця», години патріотичного виховання «Гей, ви хлопці-запорожці», історичну стежину «Козака доля – шабля та воля».

Учні 7-б класу, класним керівником якого є Тетяна Володимирівна Чайковська, стали учасниками козацького рингу «Хай живе козацька слава, хай живе козацький дух».

Дві команди «Запорожці» і «Січовики», позмагались на ерудицію і спритність у таких цікавих конкурсах і вікторинах, як «Доповни прислів’я»; «Козацькі клейноди ; «Зав’яжи вузлик»; «Як козаки борщ варили»; «Найрозумніший козак» (перемогу здобула Гайченко Марія і Шевчишин Руслан; «Як козаки вірші читали» (найефектніші оратори-козаки – Рибалко Ангеліна і Шевчишин Руслан); «Як отамани у розумі змагалися»; конкурс отаманів «Продовж прислів’я».

Та найголовніше, що повертаючись додому, учні гаряче обговорювали свою участь у грі, ділилися враженнями, висловлювали своє захоплення!


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031