Home » Партнерство в дії » Євроінтеграція » МИКОЛАЇВСЬКІ УЧНІ-ШЕВЧЕНКІВЦІ ПРОВЕЛИ ТЕЛЕМІСТ ІЗ ЧЕХАМИ

МИКОЛАЇВСЬКІ УЧНІ-ШЕВЧЕНКІВЦІ ПРОВЕЛИ ТЕЛЕМІСТ ІЗ ЧЕХАМИ

Старшокласники Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка мали можливість у форматі прямого відеозв’язку поспілкуватись із Празьким Освітнім Центром (Prague Education Center), зокрема, його координатором Станіславом Савчуком. 

Про це інформує прес-центр Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка. 

Учнів-шевченківців запросили після закінчення навчання у школі вступати в чеські вузи. 

Вища освіта у Чехії — це 26 державних і понад 50 приватних університетів. Головною особливістю навчання у Чехії є те, що освіта у державних вузах безкоштовна для громадян будь-якої країни, немає ніяких пріоритетів і винятків. Є лиш одна умова — у Чехії навчальний процес повністю проходить на чеській мові. Якраз Празький освітній центр пропонує нашим старшокласникам підготовчі комплексні програми. 

Директор школи Андрій Малахов розповідає: 
«Телеміст було організовано з метою налагодження просвітницьких зв’язків із Чеською мовною школою, яка наділена Міністерством освіти Чеської Республіки правом прийому державних екзаменів після закінчення майбутніми абітурієнтами курсу чеської мови. Ми стимулюємо своїх учнів використовувати позаурочний час на щось позитивне, яке у подальшому обов’язково принесе молодій людині користь, наприклад, самостійне вивчення мов європейських народів. Опанування мовами під час навчання у школі це не лише розширення загального світогляду наших старшокласників, а й їх ширші можливості при виборі університету для здобуття вищої освіти. 
Наразі наші діти отримали контакти Чеського освітнього центру, дізнались про умови навчання українців у Чехії, ефективні програми підготовки до вступу у вузи Чехії, про саму країну Чехію. А далі, порадившись з батьками, будуть вирішувати наскільки дані пропозиції їм цікаві або ні, адже курси платні». 

ЗУСТРІЧ З ПРЕДСТАВНИКОМ ПРАЗЬКОГО ОСВІТНЬОГО ЦЕНТРУ СТОСОВНО НАВЧАННЯ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ.

Для проведення телемосту до школи завітали представники Центру, зокрема, Надія Алімівна Сербулова — представник Празького освітнього центру у м. Миколаєві і Миколаївській області, Максим Жайворонок — представник Празького освітнього центру Південного регіону. Після його завершення вони надали додаткові роз’яснення на запитання школярів. 

Телеміст проходив у формі запитань-відповідей. На початку телевізійного спілкування координатор із Праги Станіслав Савчук розповів про філії у трьох студентських містах Чехії: Прага, Брно, Ліберець. Для наполегливих учнів немає перепон при вступі. Єдина умова — навчання чеською мовою. Підготовчі програми у вуз складаються із вивчення чеської мови і термінології. 
Залежно від майбутньої спеціальності і вузу для вступу, абітурієнти самостійно обирають одну із чотирьох програм підготовки. А це, 600 годин чеської мови, 910 годин, 1120 годин, 477 годин. 

На канікулах організована літня школа. Крім того, восьмиденні школи під час зимових канікул і весняних (січень, березень місяць). 

Під час телемосту прозвучала інформація, що понад 42 тисячі студентів-іноземців обрали чеські вузи для здобуття вищої освіти. Диплом чеських вузів відповідає усім міжнародним нормам і стандартам, він визнаний у країнах Європейського Союзу. 

Прес-центр школи


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930