Home » Новини » ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ДРАМАТУРГОМ МИКОЛОЮ ЄВТУШЕНКОМ

ТВОРЧА ЗУСТРІЧ З ДРАМАТУРГОМ МИКОЛОЮ ЄВТУШЕНКОМ

Творча зустріч із надзвичайно цікавою, талановитою і духовно багатою людиною – Миколою Андрійовичем Євтушенком – відбулася у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка. 
Микола Євтушенко – це талановитий український актор, режисер, блискучий оратор, письменник, громадський діяч, просвітянин – один із очільників просвітянського руху на Миколаївщині, член громадської організації «Українське товариство «Просвіта» Миколаївщини». Кожна зустріч з цією неординарною особистістю – у колі творчої інтелігенції, в учнівських та студентських колективах, у бібліотеках, закладах культури міста та області , – по-своєму незабутня і неповторна. 
Захід організувала шкільний бібліотекар Наталя Миколаївна Гринько у кращих традиціях «жанру». У актовому залі школи демонструвались книжкові виставки з творами Миколи Андрійовича, на екрані – відеоматеріали про добу козаччини, українську історію, біографію гостя. 
Двоє ведучих у національних одностроях висловили дорогому гостю вітання від усіх присутніх в залі, захоплено ділились інформацією про унікального гостя. 
Розхвильованим і зворушеним від такого теплого прийому, Микола Євтушенко піднявся на сцену. «Я безмежно вдячний за цю зустріч, – звернувся до присутніх у залі дітей. – Кожен письменник хотів би, щоб його так зустріли читачі. Враження перевершили всі мої сподівання. Дякую школі № 57 імені Тараса Григоровича Шевченка, що тут навчають патріотизму, любові до своєї історії, культури, традицій». 
Письменник розповів про свою нову книжку для дітей – «Тарасикова стежина, або Правдива казка». Написана у традиціях української народної казки, з використанням епізодів біографії Тараса Шевченка (за родинними переказами нащадків сестри Кобзаря — Катерини). 
Творча зустріч з драматургом мала назву «Талант помножений на волю». Микола Андрійович прийшов до учнів-шевченківців із дитячою музичною п’єсою «Гетьманич». Автор поділився роботою над її написанням, а також особисто озвучив частину твору. 
Але на цьому творчий вечір не завершився. Микола Андрійович запросив на сцену усіх, хто хотів би у подарунок отримати його книги, – і зробив дарчі підписи на кожній книзі, яку дарував. 
В інтерв’ю після завершення творчої зустрічі Микола Євтушенко зазначив: «Я перевернув усе, що можна, щоб дитина старшого шкільного віку за годину прочитала твір, і знала, хто такий Тиміш Хмельницький, що він робив, хто біля нього був, – це і є історія козацтва!». 
Беззаперечно, що такий доступний і цікавий для дитячого сприйняття драматичний твір про добу козаччини сприятиме патріотичному вихованню молодих громадян України та зміцнюватиме у них національну самоідентифікацію. 
                                                                                                           Прес-центр ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930