1. Частіше розмовляйте в присутності дитини про школу, шкільне навчання. Намагайтеся говорити на позитиві.
2. Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, не вживайте образливих слів.
3. Не відправляйте дитину до школи без сніданку: у школі вона багато працює та витрачає сили.
4. Запитайте, як пройшов день у школі. Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте, як вам важко після робочого дня). Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, вислухайте її
5. Зауваження вчителя вислухайте не в присутності дитини. Вислухавши, не поспішайте влаштовувати сварку. Говоріть з дитиною спокійно.
6. Протягом дня знайдіть пів години для спілкування з дитиною. В цей час головними мають бути справи дитини, а не телевізор і мобільний телефон.
7. У сім`ї має бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі питання щодо виховання дитини вирішуйте без неї. Завжди будьте уважними до стану здоров`я дитини. Найчастіше – це об`єктивні показники втоми чи перевантаження.
8. Пам`ятайте, що навіть дорослі діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся зробити це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути й відпочити. Не нагадуйте перед сном неприємні речі. Завтра новий робочий день, і дитина повинна бути готовою до нього. Ваша доброзичливість допоможе їй у цьому.
9.Завжди прагніть підтримувати вчителя, не критикуйте його в присутності дитини.