Home » Новини » Протягом двох днів зарубіжну літературу у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка викладали учасники обласного туру конкурсу «Учитель року»

Протягом двох днів зарубіжну літературу у Миколаївській ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка викладали учасники обласного туру конкурсу «Учитель року»

19, 20 лютого конкурсні уроки у навчальному закладі проводили шість фіналістів «Учитель року-2020» – кращих вчителів зарубіжної літератури Миколаївщини. З моменту заснування цього найпрестижнішого в Україні конкурсу професійної професійності – це 25-й – ювілейний. За всі роки його існування відкрив нашому регіону нове сузір’я талановитих, закоханих у свою професію педагогів.

Загалом у нашій області для участі у конкурсі “Учитель року-2020” зареєструвалось 266 педагогів. З них 51 учитель обрав номінацію «Зарубіжна література». В обласному етапі беруть участь 33 освітяни Миколаївщини.

Серед фіналістів номінації «Зарубіжна література» шестеро вчителів:

– Дмитрієва Лариса Миколаївна – Миколаївська гімназія № 3 Миколаївської міської ради, 
– Данилюк Віта Володимирівна – Плющівська ЗОШ Баштанського району,
– Дротенко Тамара Михайлівна – Рибаківська ЗЗСО Коблівської сільської ради Березанського району, 
– Ковальська Людмила Олександрівна – Себинська ЗОШ Новоодеської районної ради, 
– Кривенька Тетяна Володимирівна – Великомечетнянська ЗОШ Кривоозерської районної ради, 
– Лисак Наталя Володимирівна – Олександрівська ЗОШ імені Т.Г.Шевченка Олександрівської селищної ради Вознесенського району.

Надзвичайно вимогливі критерії, за якими журі оцінювало хід уроку. Власне, спостерігаючи за конкурсними уроками, сумніву не було: у фінал пройшли дійсно справжні професіонали. 
Діти – учні 6-10 класу активно працювали індивідуально та в групах, що було їх підтримкою вчителю, якого на уроці побачили вперше. Також це спонукало зробити висновок, що предмет зарубіжна література у цій школі займає свою достойну нішу на рівні з іншими шкільними предметами. 
Конкурсанти бездоганно володіли матеріалом, а своїми уміннями створювали творчу обстановку, яка налаштовувала учнів-шевченківців на якісну роботу.

Приємно було спостерігати, як шестикласники, тема уроку яких “Як знайти своє місце у світі? Пошук головним героєм твору В.Короленка «Сліпий музикант» свого місця у світі», – легко і невимушено висловлювали власні думки.

Широка образність, їх багатий розмовний запас української мови дозволяє зробити висновок, що учні читають художні твори, знають зарубіжних авторів. В ході уроку фіналісти застосовували комунікативні стратегії відповідно до мети і ситуації спілкування, спонукаючи дітей аргументовано і грамотно висловлювати власну думку.

Семикласники, які працювали над темою «Едгар По. Золотий жук», критично оцінювали без чого не буває детективу; азартно розгадували криптограму. Дев`ятикласники не лише детально аналізували образи чиновників за мотивами п’єси М.В.Гоголя «Ревізор», але й висловили власні міркування щодо «живучості» корупції. Про проблеми краси і моралі учні розмірковували на прикладі роману О.Уайльда «Портрет Даріанна Грея» тощо.

Ми поцікавились компетентною думкою з приводу неоднозначного ставлення до конкурсу «Учитель року», зважаючи на те, що віднедавна з`явився альтернативний конкурс.

Голова журі «Учитель року-2020», заслужений учитель України, переможець усеукраїського етапу «Учитель року–2000» у номінації «Українська мова та література», директор Миколаївського ОІППО В.І. Шуляр зазначив про свою позицію всебічно підтримувати конкурс «Учитель року»:

«Треба щоб громадськість бачила в особі вчителя ту інтелігентну людину, того провайдера, громадянина, який завжди буде вести дитину у світ прекрасного. Завдяки конкурсу «Учитель року» демонструємо суспільству, що вчитель є, і саме завдяки йому відбувається становлення учнів, формування їх як громадян України. Конкурс націлений не лише на демонстрацію таких параметрів вчительської майстерності, як глибокі фахові знання, володіння сучасними освітніми технологіями, досвід, інтуїція, інформаційна, соціальна компетентність тощо. Він пропагує кращі педагогічні таланти, підкреслює, що саме вчитель покликаний стати джерелом моральної і духовної краси, яке допоможе дитині навчитись відкривати і пізнавати красу життя”.

Василь Іванович Шуляр наголосив, що конкурсна номінація «Зарубіжна література» підкреслює роль зарубіжної літератури у формуванні ключових компетентностей розвивати абстрактне мислення. Це важливий для учнів предмет. Він вчить установлювати причиново-наслідкові зв’язки, виокремлювати головну та другорядну інформацію, формулювати визначення і будувати гіпотези, перетворювати інформацію з однієї форми в іншу (текст, графік, таблиця, схема). І, зрештою, швидко й ефективно шукати інформацію, використовувати різні види читання для здобуття нових знань.

“Однак, зважаючи на те, що у наш час на вищому рівні порушується питання про існування зарубіжної літератури та української літератури як окремих предметів, – це питання болюче. Йдеться про викладання у рамках одного курсу українська мова. Я не вважаю, що це на часі. Ми маємо свої українські традиції, і копіювати європейську або західну модель щодо форм вивчення цих предметів, для нас навряд чи раціонально. Все-таки література, як вид мистецтва, має бути окремо. А мова – це інша наука. Адже література живе за іншими законами, за іншим нормами, і об’єднує у собі науковий підхід та літературознавчий компонент», – зазначив В.І.Шуляр.

На запитання, чому оргкомітет обрав ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка для проведення конкурсних уроків з зарубіжної літератури, Василь Іванович відповів:

“Для мене 57-ма школа – це школа продовження традицій, які закладались Т.І. Блакитною. Для мене ця школа рідна, бо рівно 20 років тому у цьому навчальному закладі я проводив конкурсний урок за творчістю Григорія Квітки-Основ`яненка, і став переможцем у номінації «Українська мова і література». Завжди з трепетом заходжу в 57-му школу, вона мені багато нагадує приємних моментів. Школа стала мені рідною ще й тому, що я проводив у ній апробацію свого докторського дослідження. Мене пов`язує з цим навчальним закладом також і те, що я взяв учнів 5 класу і довів їх до 10 класу – періодично проводячи уроки для вчителів курсів підвищення кваліфікації, де вчителі наживо бачили як ту чи іншу модель уроку можна зреалізувати, або яку компетентність можна сформувати. Школа завжди була і є діловим партнером ОІППО”.

Андрій Малахов – директор ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка звернув увагу, що школа сьогодні і завжди надавала підтримку у проведенні професійного змагання «Учитель року», була професійним майданчиком для конкурсних уроків фіналістів протягом усього його існування і буде надалі. Має відповідну базу та інтелектуальний потенціал. Вчителі-шевченківці дають учням добрі знання, і колективу приємно від того, що гості констатували належний рівень підготовки учнів класів, з якими вони відпрацьовували конкурсні уроки.

Ганна Володимирівна Пономаренко – методист кафедри теорії і методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти ОІППО, яка відповідає за напрямки зарубіжна література і російська мова, – відзначила дуже позитивне середовище, у якому відбувався фінал. Вчителі зарубіжної літератури ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка – Галушко Ірина Миколаївна і Антоніна Миколаївна Чеботарьова, яка водночас є заступником директора, – мають кращі професійні портфоліо у місті. Працювати з учнями, які добре знають предмет зарубіжна література, люблять вчителя, який на достойно викладає предмет, – для конкурсантів стало помітною перевагою.

Заключним етапом вчительських конкурсних перегонів будуть майстер-класи, які фіналісти продемонструють вчителям курсів підвищення кваліфікації, методистам, викладачам ОІППО. І вже після цього обласній громаді буде названо ім`я переможця – «Учителя року-2020» у кожній номінації.

Віват, Учителю!


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Червень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930