Home » Новини » Тарас Шевченко-великий син великого народу!

Тарас Шевченко-великий син великого народу!

Тарас Григорович Шевченко… Його безсмертне ім’я і неповторні твори ось уже скільки років живуть у серцях народу, в його мріях і сподіваннях, пробуджуючи щирі й благородні почуття. Тарас Григорович саме та людина, з якої кожен повинен брати приклад.У ці березневі дні в нашій школі проходять заходи, присвячені його великому творчому шляху та неоціненному доробку. Цьогоріч до ШЕВЧЕНКІАНИ долучилася кожна предметна студія, адже творчість Тараса Шевченка ми вирішили розглянути крізь призму науки! Цікаво? Ще б пак! Слідкуйте за нашими дописами на сайті школи: http://zosh57.pp.ua/ та facebook-сторінці школи: https://www.facebook.com/mzosh57/?modal=admin_todo_tour .

А починалося все з відеоновин!

https://www.facebook.com/mzosh57/videos/699987130805434/

11березня 2020 року на паралелях 5-11 класів були проведені уроки “Такий різний Шевченко”, на яких учні розкрили всебічні грані таланту Кобзаря.
Учні дізналися про те, що Кобзар був не тільки видатним художником і поетом , а й людиною, яка цікавилася астрономією (спостереження над кометою Донаті 6), архітектором (план власного будинку 1860 рік), мав гарний слух і голос, мав змогу навчатися музиці в Римі, завдячуючи П.Кулішу та його дружині, але відмовився, любив гарний одяг, витрачав на нього великі кошти… Його участь в Аральській експедиції взагалі окрема історія – малюнки берегів мають велике наукове значення,під час експедиції Шевченко самотужки вивчив компас та читав карти. А також учителі запропонували завдання з математики, біології, географії, англійської мови, фізики, які вміло пов’язали з творчістю митця. Творчість Шевченка – багатогранна, саме це намагалися довести філологи нашим учням!

Середа порадувала нашу шкільну родину музичними перервами, фантазією, творчістю, пошуками пророчого Тарасового слова…
Почнемо з музики, яка супроводжувала нас протягом дня. Упродовж останніх років все частіше можна почути Шевченкові вірші, виконані під гучну рок-музику чи танцювальні мотиви. Таким чином, ми по-новому або ж взагалі вперше по-справжньому відкриваємо для себе Шевченка актуального та модного. Саме радіотрансляція пісень на слова Шевченка у виконанні сучасних музикантів створила атмосферу творчості, занурила нас у музичний океан. А як гарно наші учні співали караоке. 
Здивували нас учні і своєю фантазією, винахідливістю при створенні колажів-ілюстрацій “Садок вишневий коло хати” та “Квіти для Тараса”. 
Приємно, що кожного року своєю оригінальністю нас дивують не лише вчителі, а й учні. Дякуємо предметній студії художньо-естетичного циклу за цей творчий день! Далі буде…

Ще однією яскравою подією став брейн-ринг “З дитинства до Шевченка“, де учні 6-10 класів мали змогу не лише показати свою обізнаність із творчістю Т.Г.Шевченка, а й повернутися в дитинство. Учні із задоволенням складали картину Шевченка з пазлів, спробували себе у ролі мімів, письменників, повідгадували загадки, ребуси, криптограми, навіть алфавіт став у нагодіJ. Діти згадували визначні дати , твори, давали відповіді на питання як українською, так і англійською мовами,спробували себе в якості поетів:
Жив на світі видатний творець,
І до того ж геніальний митець,
За свою Батьківщину борець,
Тож одягнемо на нього золотий вінець.
Саме таку поезію склала одна із команд.
Закінчився брейн-ринг нагородженням. Команди отримали грамоти та солодощі.
Багато ще цікавого було, але краще один раз побачити…, тому пропоную переглянути відео.

https://www.facebook.com/mzosh57/videos/1118243671855391/

А ще в шевченківські дні учнів 7-А класу нашої школи запросили до дитячої бібліотеки №6 на турнір знавців «Тарас Шевченко: знайомий і незнайомий». Турнір проходив у формі змагання між двома командами. Учасникам заходу було запропоновано відповісти на запитання з різних періодів життя і творчості Т.Г. Шевченка: дитячі роки Т.Г. Шевченка, Шевченко- художник, заслання поета, літературна діяльність. Учні виявилися справжніми шевченкознавцями, вони розкрили для себе Кобзаря не лише як поета, з творчістю якого знайомі з дитинства, а також як людину, мужність і невмируще слово якої живе у віках. 
Хай же і сьогодні, і в наступні роки зігріває наші душі Шевченкове слово, хай воскресає Він, Пророк нашого народу у благородних помислах і ділах, у справі збереження мови народної, звичаїв та традицій!

Але і це не всі заходи, які відшуміли у нашій школі. Адже до святкування ми долучили не лише нашу шкільну родину, а й учнів та вчителів міста. Учні 8-11 класів мали змогу взяти участь в міській онлайн-олімпіаді “Шевченко крізь призму науки”. Радіємо, адже наша олімпіада привернула увагу майже 200 учнів міста. Дякуємо учасникам та нагадуємо, що до кінця березня переможці отримають дипломи на електронні адреси, вказані при реєстрації.

Учителі ж міста долучилися до створення інтерактивного календаря «Інтерактивний календар створюємо – життєпис Тараса повторюємо». Дякуємо кожному, хто вклав часточку душі й знань. Сподіваємося, що робота над календарем триватиме. Тому ласкаво просимо!!!

Посилання для входу: https://docs.google.com/presentation/d/1dDcipkTh9SnEhjW96ZMUqtLDB1eFr4v-A4Zf-c55s9A/edit#slide=id.p


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031