Home » Освітній процес » Дистанційне навчання » НАБІР до 1-9 класів з ДИСТАНЦІЙНОЮ, ОЧНОЮ формою навчання, вивчення УКРАЇНОЗНАВЧОГО КОМПОНЕНТУ

НАБІР до 1-9 класів з ДИСТАНЦІЙНОЮ, ОЧНОЮ формою навчання, вивчення УКРАЇНОЗНАВЧОГО КОМПОНЕНТУ

Миколаївська гімназія №57 імені Т.Г.Шевченка здійснює набір на 2024/2025 навчальний рік до класів з дистанційною та очною формою навчання, а також класів вивчення українознавчого компоненту (для учнів, які паралельно здобувають освіту в іноземних школах).

Подати заявку на зарахування до класу з очною або дистанційною формою навчання, а також класів вивчення українознавчого компоненту можна в електронному варіанті, заповнивши форму

Дистанційне навчання в МГ №57 імені Т.Г.Шевченка – освітня система на основі комп’ютерних телекомунікацій з використанням сучасних педагогічних та інформаційних технологій. Організація дистанційного навчання здійснюється на основі «Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти» (наказ МОН від 8 вересня 2020 року №1115, набуло чинності 16.10.2020).

Організація освітнього процесу забезпечує регулярну та змістовну взаємодію суб’єктів дистанційного навчання з використанням форм індивідуальної та колективної навчально-пізнавальної діяльності учнів, а також здійснення ними самоконтролю під час навчання. Дистанційне навчання здійснюється  в асинхронному  та синхронному режимах (не менше 30%).

Для учнів – це навчання у зручному темпі у  зручний час, з будь-якого куточка Землі, як самостійного так й онлайн, що значно підвищує рівень засвоєння навчального матеріалу та привчає учнів до самодисципліни: самостійність, мотивація, відповідальність, цифрова компетентність, критичне мислення. Ця система освіти навчає мислити та аналізувати і, як наслідок, успішно готує учнів до реального життя та усвідомленого вибору професії.

Для батьків – це збільшення контролю навчання дітей; забезпечення доступності навчальних ресурсів; розвиток цифрової компетентності

Для організації дистанційного навчання визначена єдина платформа Google Workspace for Education, яка дозволяє:

 • організувати взаємодію між усіма учасниками освітнього процесу (учні, вчителі, батьки,  адміністрація);
 • підключати дітей будь-якого віку і захищати їх дані; встановлювати різні рівні доступу  до документів та сервісів для різних категорій учасників освітнього процесу. При здійсненні відповідних налаштувань адміністратора платформи Google Workspace підключення до GoogleClass   та GoogleMeet можливо виключно для учасників певної групи (класу), які мають корпоративний акаунт;
 • автоматично організовувати та записувати відеоконференції через гугл-класи  без додаткових посилань та сервісів для учнів з обмеженням  участі в конференції тільки для учасників певної групи (класу). Система має вбудований сервіс для організації необмежених у часі відеоконференцій із можливістю здійснення запису GoogleMeet.
 • GoogleClass як основа організації навчальної взаємодії між вчителем та учнем дозволяє приєднувати до навчальних завдань різноманітний контент (власноруч створений учителем та розміщений на його пристроях і різноманітні Інтернет-ресурси). GoogleClass пов’язаний з усіма додатками Google, що дає змогу організувати спільну роботу учасників освітнього процесу над одним проєктом шляхом налагодження спільного доступу до документів, здійснити контроль та перевірку знань за допомогою Google-форм, прикріпити результати діяльності учнів. Учитель має змогу спілкуватися як із усім класом, використовуючи стрічку повідомлень, так і з окремим учнем через приватні повідомлення. Результати освітньої діяльності доступні виключно вчителю, учню та його батьками. Перевіряючи роботу учнів, учитель має змогу залишити свої коментарі, вказати на недоліки, а учень – відредагувати роботу. Це дозволяє координувати освітню траєкторію кожного окремого учня, створювати позитивне ставлення до освітнього процесу, формувати ситуацію успіху. Крім того, завдання з усіх навчальних предметів розміщуються в єдиному місці, що значно полегшує процес отримання та виконання завдань, надає зручні можливості прослідковувати власну освітню траєкторію в одному місці.

Освітній процес здійснюється відповідно до розкладу занять у синхронному чи асинхронному режимі. Відповідно до розкладу учень має відкрити відповідний GoogleClass та/або приєднатися до відеозустрічі, або опрацювати матеріал уроку, виставлений вчителем в GoogleClass.  Кількість безперервної роботи перед екраном контролюється вчителем відповідно до встановлених норм Санітарного регламенту. Під час синхронних уроків проводяться вправи на зняття втоми для очей, руханки. Рекомендовані рухові вправи та вправи для очей розміщені у відповідних GoogleClass.

Для учнів, які не можуть взяти участь у синхронному режимі взаємодії з поважних причин (стан здоров’я, відсутність доступу (обмежений доступ) до мережі Інтернет є можливість перегляду відеозапису уроків.

Зворотній зв’язок між вчителем та учнями (батьками) здійснюється через приватні коментарі в GoogleClass. Там же учень і батьки мають змогу відстежити результати опрацювання навчальних завдань.

Учасники освітнього процесу використовують електронний журнал та щоденник.

Дистанційне навчання  в МГ №57 передбачає активну взаємодію між усіма учасниками освітнього процесу. Заклад освіти систематично надає індивідуальну допомогу щодо підключення та організації роботи на платформі учням та батькам.

Вивченння українознавчого компоненту

Міністерство освіти і науки України визначило Миколаївську гімназію № 57 імені Т.Г.Шевченка  як один із закладів освіти, на базі якого має здійснюватися дистанційне навчання українських дітей, які одночасно вчаться в школі за кордоном і в Україні, через відкриття класів вивчення українознавчого компоненту (перелік ЗО )

Діти, які навчатимуться в класах з українознавчим компонентом вивчатимуть наступні предмети за програмою:

Початкова школа, 1–4 класи:

 • українська мова;
 • літературне читання;
 • ЯДС (я досліджую світ — у частині громадянської й історичної освітньої галузі).

Середня школа, 5–9 класи:

 • українська мова та література;
 • вступ до історії та громадянської освіти (5 клас);
 • історія України. Всесвітня історія (6 клас);
 • історія України (7–9 клас);
 • основи правознавства (9 клас);
 • географія (8–9 клас).

Оцінки з інших предметів закордонної школи (які співпадають з навчальним планом гімназії), автоматично зараховуються. Розклад уроків буде максимально підлаштовано під зайнятість учнів у школі країни перебування. Ви зможе продовжити навчання після повернення в Україну за будь-якою іншою формою навчання у будь-якому навчальному закладі.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина здобувала українську освіту з меншим навантаженням за новою програмою, – обирайте класи вивчення українознавчого компонету.

Врахуйте, що для початку навчання в школах за програмою українознавчого компонента вам потрібно надати довідку, що ваша дитина вчиться у закордонній школі.

Подати заявку на зарахування до класу з очною або дистанційною формою навчання, а також класів вивчення українознавчого компоненту можна в електронному варіанті, заповнивши форму


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930