Звіт директора

Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка готова до нового навчального року. У цьому пересвідчилась громадськість мікрорайону Намив, яка взяла активну участь в обговоренні звіту директора школи Малахова А.А. про роботу навчального закладу у 2018/2019 навчальному році, перспективні напрямки подальшого розвитку школи.
Чисельність учнівського і педагогічного колективів з року у рік зростає, що свідчить про досить високий імідж школи імені Т.Г.Шевченка, а водночас, й щирі симпатії до неї з боку батьків, які обирають її для навчання своїх дітей. Так, з 1 вересня у школі буде навчатись 1016 учнів. Їх навчатимуть 66 педагогів.

Актова зала, де йшло публічне обговорення управлінської діяльності керівника навчального закладу та результатів роботи школи, була повна ущент. Враховуючи кількість місць, батьківський комітет кожного з 34-х класів делегував по 5-7 представників, щоб могли взяти участь у заході і жителі мікрорайону.
Для них школа над лиманом стала осередком цікавих культурно-просвітницьких заходів, пропагування здорового способу життя, національних традицій нашого народу, виховання юних громадян України у дусі патріотизму, любові до рідної країни.

Це і осінній ярмарок на Покрову, міжнародна юрбівка на знання поезії Великого Тараса, міський фестиваль «Намивські роси», конкурс «Міс-57, відкриття оновленого флагштоку у День Державного Прапора, урочистості з вручення перед піднятим прапором паспортів юним громадянам України, офіційна церемонія відкриття у школі пам’ятника-погруддя Т.Г.Шевченка.

Протягом дня з ранку і допізна у школі, як у вулику, вирувало життя. Це – посадка учнів, педагогічна рада, загальні збори педагогічного колективу, публічний звіт керівника школи перед педагогами, батьками, жителями Намиву. Водночас, після розгляду основних питань педради, директор школи Андрій Малахов тепло привітав усіх іменинників літа, вручив квіти. До речі, це вже традиція: на кожній педраді поздоровляти іменинників усім колективом. Хочеться наголосити про особливий мікроклімат у школі, де панують принципи родинності, співучасті батьків у житті шкільної родини.

Андрій Анатолійович був призначений на посаду директора школи рік тому. Тож у пам`яті присутніх ще зберігались спогади про ту зустріч у широкому колі, коли тут, у актовому залі, йшло громадське обговорення його програми, як кандидата на посаду керівника навчального закладу.

Директор Андрій Малахов з легким серцем дивився у вічі громадськості: абсолютно усі перспективні ідеї, які ним планувались, змогли реалізуватись у конкретні справи. І за це він подякував своїм заступникам, усьому педагогічному колективу, батькам. Зазначив, що кожен учитель-шевченківець – це вчитель-новатор. Тож школа не лише твердо утримала свої позиції в інтелектуальному рейтингу ЗОШ м. Миколаєва, а піднялась на шість сходинок вище.

Кадровий потенціал досить достойний: 17 педагогів мають звання «вчитель-методист», 13 – старший вчитель; вищу категорію мають 33 вчителів, першу – 14, другу – 7, спеціалістів (наймолодших педагогів) – 11.

Кількагодинний захід пролетів на одній хвилі. Звіт супроводжувався переглядом презентації з екрану, тож особливо приємно було батькам бачити на фото своїх усміхнених дітей – переможців багатьох Всеукраїнських, обласних, міських, районних і загальношкільних олімпіад, конкурсів.

За звітний період школа своїми новаторськими заходами не один раз привертала увагу ЗМІ, у т.ч телебачення. Під час звіту присутні мали можливість переглянути з екрану телерепортажі стрічок новин суспільного телебачення, телеканалу «МАРТ» та інших, – які протягом року транслювались на всю область.

Школа є базовою для проходження педагогічної практики студентів усіх спеціальностей Миколаївського національного університету імені Василя Сухомлинського. Співпрацює з усіма вишами області. Андрій Малахов також проінформував громадськість про цей напрям подальшої діяльності відповідно до договорів про співпрацю з університетами (спільні конференції, краєзнавчі експедиції, наукові студії, експедиції до планетарію, заповідника «Асканія Нова»). Педколектив щиро ділиться з колегами міста своїм педагогічним досвідом, новаціями і напрацюваннями: за рік на її базі відбулось півтора десятка обласних, міських семінарів, тренінгів, майстер-класів.

Було що сказати керівнику і про помітне поліпшення матеріально-технічної бази (до гривні звітуючи про використані кошти держбюджету, спонсорські кошти, а також благодійні внески). Було придбано цілий список найменувань нового обладнання, наочності, проведено капітальних ремонтів тощо. Зокрема, це ті першочергові проблеми, які поліпшують навчальну базу, роблять навчальний процес більш якісним і комфортним.

У школі тепер є STEAM-лабораторія; по-сучасному відремонтований кабінет хореографії; капітально відремонтовані майстерні для хлопчиків (де закуплено усе необхідне учбове обладнання); повністю капітально відремонтовано кабінет для учнів початкових класів, де будуть навчатись дітки з інклюзивною формою навчання; повністю капітально відремонтовано кабінет інформатики та логістики (з розміщенням 16 комп`ютерів для учнів початкових класів.

До речі, у школі імені Т.Г.Шевченка з 1 вересня для учнів 1, 2 класу вводиться предмет хореографія. Його буде викладати фаховий педагог, випускник університету культури і мистецтв.

Школа продовжує утримувати пальму першості з багатьох напрямків. Так, учителька 1-Б класу Людмила Покотило набрала першу групу діток, які будуть навчатись за програмою «Інтелект нації». У цьому класі замість типових підручників учні будуть навчатись по спеціальних зошитах, у яких немає розподілу на предмети, а йде одночасна інтеграція предметів. І письмо, і літературне читання, і математика, «Я досліджую світ» – в одному зошиті.

Андрій Малахов наголосив, що школа брала участь у всіляких конкурсах: «Танцюючі діти – наше кредо. Для розвитку особистості, її творчої реалізації, подолання сором’язливості, скутості дуже важливо, коли діти відвідують заняття хореографії. Ми танцююча школа, всі – і вчителі, і діти від 1 до 11 класу – творчі, танцюють, беруть участь у шкільному театрі».

Керівник навчального закладу поділився досягненнями шкільного театру. Зокрема, театральний гурток веде закохана у сцену вчителька – Наталія Леонтіївна Біліченко. На стадії завершення ремонту приміщення, у якому буде діяти шкільна студія дизайну і пошиття театрального одягу. Нині вже обладнана костюмерна кімната, де учні і вчителі будуть самостійно створювати театральні костюми. Тому що до національного чи будь-якого сценічного костюма, пошитого власними руками, у дитини буде зовсім інше ставлення: бережливе! А відтак, через дизайн національного костюма, його пошиття і зберігання також спостерігається національно-патріотичний напрям виховання учнів-шевченківців. З 1 вересня театр значно зросте. До репертуару буде введено декілька нових постановок за участю і дорослих – батьків, вчителів.

Великий розголос в освітянських колах мала проведена у лютому 2019 року загальношкільна СТЕМ-конференція, під час якої діти продемонстрували понад 400 дослідів та винаходів. Захід на різних рівнях отримав позитивні відгуки. Андрій Малахов поділився про плани надалі залучати до участі у ній усі школи Заводського району. Шкільний СТЕМ-гурток, керівником якого є Анжела Євгенівна Сердюк, відомий у міста. Роботи учнів здобули чимало нагород.

Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка – школа здорового способу життя. Вчителі фізичного виховання і допризовної військової підготовки Марина Блакитна, Микола Обухов, Олександр Самар, Василь Мацюта показують приклад, проводять спільні турніри з учнями, батьками. «Фішка» 57-ї – дружні турніри педагогів з випускниками школи.

Андрій Малахов також відзначив успіхи юних футболістів. Важливо, що вже багато років поспіль роботу тренера з футболу Юрія Івановича Смирнова оплачує СП «НІБУЛОН». Це дозволяє одночасно тренуватись декільком різновіковим командам.
Загалом, активна гурткова робота є результатом системності шкільного життя. Діти не хочуть йти після уроків додому. Вони йдуть у актовий зал на репетиції театру, у спортивний зал, на футбольне поле і т.д.
Декілька гуртків діють у школі завдяки співпраці з Палацом творчості учнів Заводського району (гурток художньої ліпнини, інші). Школа пишається своїм учнівським духовим оркестром.

У найближчих планах – тематичні рекреації. Облаштування євроконференцзалу для роботи шкільного Євроклубу; відкриття Ольвійського дворика для презентації наукових студій «Ольвійські читання»; завершення робіт з відеоспостереження (яке нині вже проведено на першому поверсі будівлі); висадження шкільного Ботанічного саду (з огородженням його території); реалізація проекту «Крок у мрію» з домашнім кінотеатром (для створення культурного осередку) тощо.

Після презентації звіту відбувся активний діалог директора з громадськістю. Присутніх цікавило, як позначиться реформування освітянської галузі на конкретному прикладі їх школи.

«Однозначно школа має право на подальшу щасливу долю, – наголосив А.А.Малахов. – Ми плануємо два профільних 10 класи: англійської філології, біології. Для роботи в умовах Нової української школи наш навчальний заклад має необхідний потенціал – колектив вчителів-новаторів. Нові ідеї – їх повітря. І коли ми проводили міський фестиваль «Намивські роси», а природа зіграла з нами у злий жарт – зірвалась гроза, дощ, нам потрібно було протягом години змінити формат – дислокацію проведення заходу з-під відкритого неба у приміщення. Ми з учителями зібрались буквально на 5 хвилин, щоб уточнити дії кожного. І всі пішли працювати. Фестиваль відбувся! Наш колектив – це один єдиний міцний організм. Та для нас головне, що ми бачимо підтримку батьків. І за це вам щира вдячність».

Завершився захід відкритим голосуванням. Учасники заходу із трьох категорій оцінювання – «незадовільно», «задовільно», «задовільно із заохоченням» оцінили звіт директора школи № 57 імені Т.Г.Шевченка Андрія Малахова на «задовільно з заохоченням».
Громадськість мікрорайону Намив визнала, що перша українська школа, і єдина, збудована у місті Миколаєві за незалежності України, у 2018/2019 навчальному році примножила свої здобутки, впевнено крокує новаторським курсом.


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Вересень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30