Home » Освітнє середовище » Інклюзія » Презентація міжнародного проєкту «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства»

Презентація міжнародного проєкту «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства»

15 вересня 2021 року у приміщенні Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г. Шевченка презентовано міжнародний проєкт «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства», який  реалізується у м. Миколаєві та Миколаївській області за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

В рамках презентації  проєкту відбулося відкриття Інклюзивно-ресурного простору “Трансформер” площею 67 кв. м, який створено для сприяння соціалізації та адаптації учнів з особливими освітніми потребами, батьків, вчителів, командів супроводу. Це надасть учням з ООП міста і області можливість організувати чітке, креативне та кероване середовище.

Проєкт здійснює Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка (директор А.Малахов) та Громадська організація “ДІАЛОГ” (директор Я.Ковальчук).

Консультантом з питань спілкування людей з аутизмом є Білл Пітерс, громадянин США (штат Айова), волонтер фонду “Дитина з майбутнім” (м.Київ). Активностями проєкту передбачено участь у форматі онлайн американських експертів з питань інклюзивної освіти.

Перед прес-конференцією хореографічний колектив «Bezslov» Миколаївської cпецiалiзованої школи-інтернату №6  представив номер «Нам просто треба бути почутими» під керівництвом Оксани Андрєєвої.

Конференцію розпочала Віра Терновська, фахівець з питань освіти Посольства США у Проєкті малих грантів публічної дипломатії за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні, куратор міжнародного проєкту «Шкільний освітній простір як модель толерантного та розвиненого суспільства».
Зі змістом самого проєкту ознайомили голова громадської організації  «Діалог» Яніна Ковальчук та  провідний партнер проєкту директор Миколаївської загальноосвітньої школи №57 імені Т.Г.Шевченка Андрій Малахов.

 Зі словами привітання  звернулися:

Людмила Комісарова, заступник директора департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації, кандидат педагогічних наук

Ганна Личко, начальник управління освіти Миколаївської міської ради

Василь Шуляр, директор Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, доктор педагогічних наук.

Катерина Пінюгіна, завідувач Миколаївського обласного ресурсного центру з підтримки інклюзивної освіти

   Одночасно здійснювалася on line  трансляція заходу, під час якої  з привітаннями   звернулися:

Білл Пітерс (США), волонтер Фонду «Дитина з майбутнім».

Зоряна Ленів, директор Міжнародного інституту інклюзії, голови громадської організації «СМАРТ-Персона», кандидата педагогічних наук (Івано-Франківськ).

Наталія Івашур  (Харків),  мати підлітка з аутизмом, корекційний педагог, керівник Благодійного Фонду допомоги дітям з аутизмом та розладами мовлення “Квіти Життя”, керівниця громадської організації «Особлива майстерня – Мистецтво для аутизму» (майстерня для підлітків з аутизмом “Art for Autism.Ukraine”), викладач кафедри Корекційної освіти та спеціальної психології Харківської гуманітарно-педагогічної академії, співавтор навчально-методичного видання “Методичні рекомендації для педагогів закладів загальної середньої освіти”  – серія «Інклюзивне навчання».

 ­Спільна аналітична робота з  фахівцями Миколаївського обласного інституту  післядипломної педагогічної освіти   (директор Шуляр В.),   Центру професійного розвитку педагогічних працівників Миколаївської міської ради (директор Тарасова О.)  дасть змогу розробити рекомендації щодо підготовки дітей з особливими освітніми потребами до інклюзивного навчання в умовах інклюзивно-ресурсного класу, інклюзивного навчання в загальноосвітніх навчальних закладах тощо.

В рамках реалізації проєкту (вересень 2021 – травень 2022) відбудуться тренінги та  семінари :

• Тренінги для 60 вчителів (20 тренінгів х 3 години) щодо підвищення їх інклюзивної компетентності (жовтень 2021 - лютий 2022)
• Тренінги для 40 батьків (10 тренінгів х 2 години) щодо їх залучення до навчального процесу, соціальної активності та емоційного вигорання (жовтень 2021 - березень 2022)
• Тренінговий курс для 40 старших учнів (40 тренінгів х 2 години) з питань запобігання насильству серед молоді, розвитку міжкультурного діалогу в освітньому середовищі (вересень 2021 - травень 2022)
·        Тренінговий курс для 20 студентів-волонтерів (вересень-грудень 2021.
Закріплююча діяльність  проєкту: (листопад 2021 - травень 2022)
• Круглий стіл "Співпраця в галузі інклюзії" (листопад 2021 р.)
• Конференція ZOOM "Дискусійний акваріум" за участю американських партнерів (квітень 2022)
• Розробка, друк та розповсюдження методичного посібника для інклюзивної освіти (січень - травень 2022)
• Інклюзивна театралізована вистава (березень - травень 2022)
• Монтаж документального фільму про реалізацію проекту (квітень-травень 2022)
• Інформаційна діяльність у соціальних мережах та засобах масової інформації

Реалізація проєкту передбачає позитивні зміни стану впровадження інклюзивної освіти в регіоні:

– Налагодження співпраці між центрами реабілітації та загальноосвітніми навчальними закладами дозволить забезпечити повне бачення потреб дітей з ООП , що долучаються до освітнього процесу.

 – Командний супровід фахівців, що супроводжують дитину (лікарі, реабілітологи, логопеди, дефектологи, психологи, вихователі, вчителі), забезпечить відпрацювання механізму наступності у навчанні, дасть змогу організувати цілеспрямовану послідовну роботу з урахуванням потреб кожної дитини.

 – Активне залучення батьків забезпечить безперервність впливу, контроль результатів. Батьки, отримуючи зрозумілі, послідовні рекомендації та професійну підтримку, стають учасниками команди супроводу дитини.

– Поширення інформації в ЗМІ сприятиме укріпленню толерантного ставлення до людей з психофізичними особливостями громадською спільнотою.

– Проведення фахівцями, залученими до реалізації практичних семінарів з питань впровадження інклюзії в загальноосвітній простір підвищуватиме професіоналізм.

Саме спільними зусиллями влади та громади відбувається розбудова нового толерантного освітнього простору м. Миколаєва та Миколаївського регіону.

­


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Квітень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930