Home » Освітнє середовище » Культурне середмістя » Загальношкільні заходи » Від цих жахіть стискається у скронях…

Від цих жахіть стискається у скронях…

                     Від цих жахіть стискається у скронях: сумна виставка переступила шкільний поріг…

Миколаївської ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка прийняла три тематичні виставки: «Анна Франк. Уроки історії», «Джерела толерантності», «Голодомор, Голокост, ГУЛаг. Три трагедії на українській землі у ХХ столітті. Тоталітарний режим проти народу й людини». Це документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, що пов’язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття.

Про біль, страждання, гнів і пам’ять, що закарбовані історією, розповідає вчитель історії Анна Валентинівна Шевцова:

«У нашу школу ця виставка прибула не випадково. Миколаївська ЗОШ № 57 імені Т.Г.Шевченка приділяє велику увагу формуванню національної самосвідомості учнів, знанню історії свого народу. Щоб слова «Україна», «патріотизм» набували у дитини особливого смислу та сприймались не лише розумом, а й «серцем», у її свідомості і почуттях має бути місце патріотичним переконанням, шані до історичного минулого українського народу.
Документальні експонати свідчать про велику трагедію проти людяності, яка мала місце у ХХ столітті. Страшні уроки історії люди повинні пам’ятати завжди. 
Виставка буде працювати до 26 грудня. Буквально через пару днів відчиняться двері для відвідувачів з інших загальноосвітніх закладів міста. Їх екскурсоводами будуть наші учні-шевченківці, які нині проходять навчальний семінар за екскурсійною тематикою.
Ми повинні підштовхнути дітей до думки, що такого ніколи більше не повинно повторитися. Документи, розповіді людей свідчать, що український народ пережив три Голодомори. Так система хотіла підкорити його волю, зробити його безмовним, заляканим…»

Анна Валентинівна поділилась, що у складі 35 учителів історії та правознавства Миколаївщини брала участь в освітньому семінарі «Уроки трагедії ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка, як освітній інструмент».
Семінар організовував Миколаївський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з інститутом Юдаїки 19–21 листопада 2018 року у рамках реалізації проекту «Виховання толерантності та протидія дискримінації в рамках українського суспільства, шляхом вивчення єврейської історії та культури».

Тренерами семінару були Юлія Смілянська, директор інституту Юдаїки та Олександр Філоненко, д.ф.н, доцент Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.

Анна Валентинівна під час семінару разом з колегами-істориками вперше відвідала тематичні виставки, які зараз прибули у Миколаївську школу імені Т.Г.Шевченка.
Вони справили на вчительку тяжке враження. Каже, що від побачених на фотодокументах жахіть стискалось у скронях…

Ця сумна виставка – це освітній інструмент, де говорять голоси історії, це педагогіка уособлення, осмислення досвіду пережитих людством трагедій, спрямування шляхів подолання насильства: від перемир’я – до примирення.

Принагідно зазначити, що напередодні заїзду у школу цих історичних експонатів, тематичну виставку до 85-роковин Голодомору в Україні підготувала шкільний бібліотекар Наталя Миколаївна Гринько. Це художні та історичні книги, довідники, брошюру, публікації у пресі. Учні та вчителі брали їх на опрацювання, писали реферати, проводили уроки-реквіїми. Нещодавно уся Україна вшанувала пам’ять предків, які померли від штучного голоду у 1932-1933 роках: Голодомор знищив від 7 до 10 мільйонів осіб.

Перед приїздом до Миколаєва виставки демонструвалась у Верховній Раді України.

                                                                                                                                                                                    Прес-центр школи


Leave a comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Календар

Липень 2024
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031